מדריך הנפשות הפועלות
הסוכן מאלדר (דייוויד דוקובני)
האיש והאגדה
הסוכנת דנה סקאלי (ג'יליאן אנדרסון)
הספקנית שהפכה למאמינה.

 

עוזר-מנהל וולטר סקינר (מיטש פילגי)
גם הוא ספקן שהפך למאמין, ומסתם נודניק הפך לבעל בריתם הנאמן ולמגינם של מאלדר וסקאלי. סופו לא ברור.
סגן-המנהל קרש (ג'יימס פיקנס הבן)

טיפוס אנטיפתי ביותר, שהתנכל למאלדר ולסקאלי מרגע שהצניחו אותו מעל לראשו של סקינר. חלקו בקנוניה לא ברור, אבל הוא לא ידיד לתיקי-איקס, גם כאשר הוא כן עושה משהו שלכאורה עוזר למאלדר וסקאלי או לדוגט ורייס. סופו לא ברור.

 

הסוכנת דיאנה פאולי (מימי רוג'רס)
ידידה או אויבת?
 
 הסוכן ג'פרי ספנדר (כריס אואנס)
בנו של מעשן הסיגריות (ואולי לא?), מה שהופך אותו לאחיו למחצה של מאלדר (ואולי לא?) הוא הסתכסך עם "אביו" ושואף לנקום.  עד כדי כך שהעיד נגדו ולטובת מאלדר  במשפט בסיום הסידרה. לא שזה עזר.

 

שנון מקמאן (לוסי לולס)

גילמה בשני הפרקים הראשונים של העונה התשיעית נימפת מים קטלנית במיוחד, תפקיד שונה מאוד מהתפקיד שעשה אותה ב"בזינה הנסיכה הלוחמת".  האם נהרגה או נשארה בחיים? האם ניסתה להרוג את סקאלי או לעזור לה? לתסריטאים הפתרונים...

אגב "זינה", הידעתם שקווין סורבו ("הרקולס", "אנדרומדה") היה מועמד לתפקיד הסוכן מאלדר ונכשל בבחינה?

 

הסוכנת מוניקה רייס (אנאבת גיש)
ידידה ותיקה של דוגט מאז לקחה חלק בחקירת רצח בנו. נאמנה לדוגט, למאלדר ולסקאלי, מאמינה בתורת הנסתר ונחשבת למומחית בחקירות הקשורות אליה.
הסוכן ג'ון דוגט (רוברט פטריק)
נקרא לחקור את היעלמו של של מאלדר ואחר כך תופס את מקומו ב"תיקי איקס".  לא כל כך מסתדר עם סקאלי שחושדת בו, עם סקינר שלא מתלהב מה"הצנחה" שלו ועם שלושת האקדוחנים הבודדים, שחשים בזלזול מצדו (אל דאגה,  עם הזמן הכול עובר), אבל הוא ישר כמו סרגל ועיקש כמו בולדוג, וגם "סוחב" את הטראומה של מות בנו.

אגב, רוברט פטריק נצפה גם ב"שליחות קטלנית 2 - יום הדין".

גרון עמוק (ג'רי הארדין)
האיש שמסר למאלדר מידע סודי ואף נהרג בשל כך (ואולי לא?), שמו האמיתי לא נודע, מקור הכינוי מובן מאליו.
מר איקס (סטיוון ויליאמס)
מחליפו של "גרון עמוק" בתפקיד המקור הסודי של מלדר וסקאלי. נקרא "מר איקס" מפני  שהאות איקס שימשה סימן לכך שמאלדר מבקש להיפגש אתו.
 מריטה קוברוביאס (לורי הולדן)
הכיסוי הרשמי שלה היה תפקיד בכיר באו"מ, היא הייתה שותפה לקנוניה הראשונה, אבל עזרה  למאלדר וסקאלי בכמה הזדמנויות. היא הופיעה גם בסרט הקולנוע הראשון שנעשה לפי הסידרה, נעלמה לתקופה מסוימת אבל חוזרת (יחד עם רבים אחרים שנחשבו למתים) בפרק הסיום הכפול של הסידרה.
מלווין פרוהיקי (טום בריידווד)
אחד משלושת "האקדוחנים הבודדים", חובבי תורות הקנוניה.

רדיקלי לשעבר משנות ה-60' והמבוגר מבין שלושה. על אף שהיה פורץ מחשבים מיומן, נחשב לעיקר המומחה לצילום של העלון. לפרוהיקי היה יחס של זימה כלפי נשים, אולם הייתה לו גישה רומנטית טהורה יותר כלפי דנה סקאלי כשהיא הייתה חולה , הוא הופיע בבית החולים בחליפה מחויטת ובידיו זר. חוש האופנה הייחודי שלו גרם לו להתבלט: מעילי עור, מקטורנים שחורים, נעליים צבאיות, כפפות בלי אצבעות, וכו'. פרוהיקי ראה את עצמו כ"איש הפעולה" של השלישייה ולעתים קרובות נראה מבצע פעלולים אינטנסיביים מאוד (רובם מבוימים כדי שייראו מרשימים יותר מכפי שהיו באמת). למרות התעלולים הילדותיים שלו עם לאנגלי ואחרים, גילו וניסיונו של פרוהיקי נתנו לו מעין חכמה שקטה שעלתה מדי פעם על פני השטח כשהוא ניחם את חבריו על טבעם העגום של חייהם. בפרק "TANGO DE LOS PISTOLEROS" של "האקדוחנים" מתגלה שפרוהיקי הוא אלוף טנגו שעבר, שרקד תחת שם הבמה "אל לובו".

לפני שנכנס לתפקיד שימש טום בריידווד כעוזר במאי בסידרה החל מהעונה הראשונה.

ריצ'רד "רינגו" לאנגלי (דין האגלונד)
 אחד משלושת "האקדוחנים הבודדים", חובבי תורות הקנוניה.

הצעיר והווכחני ביותר מבין השלושה. מעריץ גדול של ה"ראמונס", ונהנה מביקורת על אי הדיוקים המדעיים בסידרת המד"ב קצרת הימים "ארץ 2". בינו לבין פרוהיקי הייתה תחרות מתמשכת על תואר פורץ המחשבים הטוב ביותר. כן הוא הפגין "סלידה פילוסופית מכך שתמונתו תסתובב בין לווינים". כינויו היה "רינגו". לאנגלי היה שחקן "מבוכים ודרקונים" (בתור "אדון מאנהאמר") ונהנה ממשחקי וידאו כגון Quake . בפרק "OCTANE" של "האקדוחנים" התגלה שלאנגלי הוא "בתול בן 32".

 

ג'ון פיצג'רלד ביירס (ברוס הארווד)
 אחד משלושת "האקדוחנים הבודדים", חובבי תורות הקנוניה.

לשעבר עובד יחסי ציבור ברשות לני"ע, לבוש באופן שמרני ומטופח זקן, בניגוד מוחלט לחבריו ה"גראנג'יים" יותר. היה לו ידע בסיסי לפחות ברפואה, גנטיקה וכימיה והוא ידוע במשפט המפורסם, "זה מה שאנחנו אוהבים אצלך, מאלדר. הרעיונות שלך מוזרים יותר אפילו משלנו". הוא נולד ב -22 בנובמבר 1963, היום שבו מת הנשיא קנדי. הוריו קראו לו על שם הנשיא שנרצח, אחרת שמו היה ברטרם. ביירס היה ה"נורמלי" מבין השלושה, ובעוד פרוהיקי ולאנגלי היו לכאורה לא יוצלחים וזועמים מלידה, ביירס חלם על חיים שקטים, ללא אירועים מיוחדים, בפרוורים. אביו של ביירס היה פקיד בכיר בממשל, אבל הם מעולם לא ראו עין בעין וכשביירס-האב מופיע בפרק הפיילוט של "האקדוחנים הבודדים", השניים לא דיברו כבר מזמן.

הסוכן קרייצ'ק (ניקולס לי)
מגדולי הנבלים של הסידרה, גרוע יותר רק ממעשן הסיגריות

 

מעשן הסיגריות-איש הסרטן (ויליאם פ' דייוויס)

גדול הנבלים של הסידרה. האיש שכולנו אהבנו לשנוא עד מותו (בכל פעם מחדש) אבל אף פעם לא הצלחנו להבין מה בדיוק מניע אותו (גם לא אחרי הצפייה בפרק "הגיגיו של מעשן הסיגריות"). נתנו לנו לחשוב שהוא אביו האמיתי של מאלדר, וגם של הסוכן ספנדר (זה, אגב, נחשב לשם משפחתו האמיתי).

 

עוזר-מנהל בראד פולמר (קארי אלווס)
טיפוס שחצן ובלתי נסבל שנכנס לתמונה בעונה התשיעית, ידיד לשעבר של הסוכנת רייס וחבר טוב של סגן-המנהל קרש, לפעמים עוזר לרייס ולפעמים מנצל אותה, שונא את דוגט שנאה עזה (ודוגט מחזיר לו שנאה), יריב של סקינר. סופו רע ומר.
איש קיסמי השיניים (אלן דייל)
עוד נבל שנכנס לתמונה בראשית העונה התשיעית, מעורב במזימת חיילי-העל אבל חלקו בה עדיין לא ברור. בינתיים הוא היחיד שקרש מפחד ממנו.
צייד הפרסים החייזר (בריאן תומפסון))


[התכונה סרגל קישורים אינה זמינה באתר זה]